plánování procedur, software pro rehabilitace, plánování rehabilitace, rehabilitační software, Columna Centrum, rehabilitace, Brnoplánování procedur, software pro rehabilitace, plánování rehabilitace, rehabilitační software, Columna Centrum, rehabilitace, Brno

Columna Centrum

Někoho zkušenějšího v oboru byste hledali těžko. Pan Holoubek se rehabilitaci věnuje více než 30 let. Dlouhé roky práce, sbírání zkušeností a zkoušení nových věcí. V roce 1993 se pan Holoubek rozhodl pro otevření vlastního rehabilitačního centra Columna. Čas ubíhal a z jedné rehabilitace v Brně na ulici Dřevařská se podnik rozšířil o další dvě pobočky v Brně na Bohunické a v Židlochovicích.

Každá pobočka v sobě ukrývá několik pracovišť a minimálně 7 fyzioterapeutů. Když jsme se přišli podívat do centra v Židlochovicích zaujalo nás fungování týmu. Pobočku kvalitně organizuje Honza Surka, který se stará o objednávání pacientů a tvorbu plánů. Honza je tak trošku hrdina tohoto příběhu. Kolem něj pilně pracuje 7 fyzioterapeutek, které se starají o pacienty.

Zpráva o rehabilitaci je napsaná během chvilky a terapeut nemusí zbytečně vypisovat zdlouhavé texty.

Když jsme se s doktorem Holoubkem dostali do kontaktu, sdělil nám své potřeby a přání. My udělali analýzu a také jsme zavítali na jedno pracoviště, abychom poznali jak fungují v reálném provozu. Při prohlídce v Židlochovicích jsme opět spatřili naši noční můru… Na recepci byl plný stůl sešitů a k tomu ještě velká tabule, na kterou se psali různé poznámky, dnešní vyšetření a další věci. Honza na recepci nevěděl, kde mu hlava stojí, ale díky němu to nějak fungovalo.

60 tisíc!!!

Na dotaz, zda funguje objednávání a plánování dobře jsme se při naší první návštěvě nedočkali pořádné odpovědi. Práce bylo tolik, že jsme si ani nemohli s nikým pořádně promluvit. Naštěstí už to tak není. Při rozhovorech s doktorem Holoubkem jsme zjišťovali, co je podle něj potřeba vylepšit. Postupem času jsme se dozvěděli, že ročně obslouží jeho centra okolo 60 tisíc pacientů. Tolik?! Co s tím musí být práce a papírování…

Rozhodli jsme se s papírováním zatočit. Nápad přidat do systému také možnost zdravotnické dokumentace, kterou využívá každý terapeut. Postupem času jsme zjišťovali, že napsat zprávu o rehabilitaci pacienta není vůbec jednoduché a zabere to nějakou tu chvilku. Konzultovali jsme to s doktory a fyzioterapeuty. Výsledkem byl skvělý systém zdravotní dokumentace, který ušetří fyzioterapeutům spousty času a práce. Zpráva o rehabilitaci je napsaná během chvilky a terapeut nemusí zbytečně vypisovat zdlouhavé texty.

Možnost vytvořit sady procedur velmi urychlí celý proces plánování, jelikož systém zkontroluje dostupnost ve dvou či více kalendářích.

Jedním z hlavních problémů, se kterým se musí centra potýkat je nespolehlivost pacientů. Časté omluvenky chvíli před terapií nebo dokonce bez omluvenky. Díky těmto nešvarům vznikaly v kalendářích mezery. Volné termíny mohly být využity pro pacienty, kteří mají čas a zájem. To věděl i šéf a rozhodl se s tím bojovat. Spolupráce pokračovala a my přidali do systému možnost upozornění. Rozesíláme SMS nebo maily. Samozřejmě můžeme posílat obojí. Tuto funkci si chválí terapeuti, doktor Holoubek i pacienti. Zapomenout může přece každý…

Rychlejší a snadnější…

Pro lepší ovladatelnost systému jsme zjednodušili práci s vyšetřeními. Lze nastavit často používané kombinace vyšetření tzv. sady vyšetření. Například měkké techniky doplněné cvičením a další. Tyto funkce velmi urychlí celý proces plánování, jelikož systém zkontroluje dostupnost v obou či více kalendářích. Přidali jsme také možnost tisku naplánovaných procedur. Mnoho pacientů nepoužívá ani mobilní telefon ani mail, tudíž byla přidána možnost tisku přehledu vyšetření pro pacienty. Je to automaticky generovaná stručná tabulka, díky které mají klienti dokonalý přehled o dalších procedurách.